Stacje zadaniowe w 6a

W dniu 20.11.2023 r. uczniowie klasy 6a w czasie lekcji matematyki pracowali metodą stacji zadaniowych, doskonaląc umiejętności obliczania kątów w trójkątach i czworokątach. Uczniowie pracowali w grupach dwu- lub trzyosobowych. Każda z grup otrzymała kartkę do uzupełnienia i miała przyporządkowaną jedną z ośmiu stacji, od której miała zacząć grę. Rozwiązując zadania, uczniowie dowiadywali się, do której stacji muszą się udać jako następnej. Osoby, którym udało się w poprawnej kolejności odwiedzić każdą ze stacji, na końcu gry wracały do swojej początkowej stacji. Przemieszczając się po klasie, uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę, wspólnie rozwiązując zadania. Grupy uczniów, którym udało się w poprawnej kolejności zapisać na otrzymanej kartce numery stacji, zostały nagrodzone ocenami z pracy na lekcji.

Lekcja została przeprowadzona w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: (Nie)zwykła matematyka. Uczniowie wykonali zadanie 9 z modułu V: Stacje zadaniowe - czyli biegane powtórzenie wiadomości. Pomysł na lekcję zaczerpnięty w grupie projektowej od pani Beaty Góralczyk.

Małgorzata Rychlik

Opiekun projektu