Zuchowy Dzień Babci i Dziadka

Gościnne mury naszej szkoły były świadkami bardzo miłej uroczystości. Nasze zaproszenia przyjęli dziadkowie, ale również rodzice i rodzeństwo naszych zuchów i harcerzy.  Zuchy przez trzy kolejne zbiórki przygotowywały upominki: wesołe wełniane duszki i laurki. Harcerze natomiast ze skóry i drobnych bursztynów wyczarowali piękne naszyjniki.

Za muzykę i zorganizowanie kawiarenki były odpowiedzialne najstarsze harcerki. O godz. 16.30 wszystko czekało już na gości. Upieczone ciasta, termosy z kawą i herbatą, własnoręcznie wykonane prezenty, ognisko z żywych gałązek świerku, ławki ułożone w krąg oraz wiele zabaw i konkursów. Dla najdzielniejszych zuchów: Antka, Grzesia, Kuby i Macieja druhna Jagoda przygotowała Znaczki Zucha i w obecności swoich bliskich złożyli  Obietnicę Zuchową. Babcie i dziadkowie mieli wielkie poczucie i chętnie uczestniczyli we wszystkich konkursach, zabawach, pląsach i tańcach. Kolejną uroczystość zaliczamy do bardzo udanych, bo zaangażowani byli wszyscy.