Noc w PSS

Tajemniczy skrót PSS, to Piątkowska Szkoła Społeczna, która jest bardzo przyjazna harcerstwu. Jedna nocka - z piątku na sobotę, kolacja i śniadanie. Własny prowiant, karimata, śpiwór i plecak, nie tylko ze szczoteczką do zębów.

Najpierw: wieczorny apel  w pełnym umundurowaniu jak na prawdziwego zucha przystało, potem: zabawa karnawałowa z konkursami. Wszyscy przygotowali piękne kostiumy. „Muzyką” zajmowali się druhna Werka i druh Jacek, którzy przywieźli własny sprzęt grający. Biała Dama z Kórnika, za którą przebrała się druhna Jagoda, pogubiła swoje klejnoty i zuchy z zapalonymi  latarkami rozpoczęły poszukiwania po szkolnych korytarzach. Zuchom najbardziej podobał się konkurs w kolory. Po zabawie - nocleg. Każdy sam przygotował sobie posłanie. Bardzo samodzielne są nasze Zuchy Niepokonane! Rankiem, pobudka i gimnastyka krótka oraz pakowanie.

Śniadanie, na własnych talerzach i z herbatą z dużego kociołka. Druhna Werka zaproponowała dla wszystkich dodatkowe kanapki na ciepło.

A potem, wspaniałe harcerki, jak  „pszczółki z pasieki Piast” wysprzątały wszystkie szkolne zakamarki, żeby pozostawić po wszystkich porządek. Druhna Jagoda, na uroczystym porannym apelu przyznała kolejne tropy i sprawności, które przydadzą się wszystkim na całe życie. Druhna Weronika i druhna Dorotka są uczennicami tej szkoły i były naszymi przewodniczkami. Bardzo im dziękujemy. A serdeczna dyrekcja PSS pozostanie na długo w pamięci Zuchów Niepokonanych!