W stronę komercjalizacji pomysłu #codeforgreen

W poniedziałek 29 stycznia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Panią Aldonę Kucner na temat przedsiębiorczości i wprowadzania swoich pomysłów na rynek. Warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 77.

Podczas warsztatów uczniowie poznali przykłady nowoczesnych sposobów na dbanie o środowisko. Niektóre z nich były stworzone już przez nastolatków. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób wybrać grupę docelową do swojego produktu i jak zdobyć o niej niezbędne informacje. Następnie w grupach czytaliśmy opisy pomysłów i "wynalazków" stworzonych dla ochrony przyrody. Musieliśmy odkryć, jaka jest grupa docelowa dla tych produktów, co o niej wiemy i co jeszcze powinniśmy się dowiedzieć. Na koniec każda grupa musiała wymyślić własny pomysł na ochronę środowiska i ułożyć krótki tekst, tzw. elevator pitch, którym "zareklamuje" go innym zespołom.

Warsztaty bardzo mi się podobały i myślę, że większość uczestników podziela moje zdanie.

Lidia Kuźmin, 7c