Konkurs Potterowski

Każdy, kto czytał "Harry'ego Pottera" wie, że naprawdę gorąco robi się właśnie w czerwcu. I to nie tylko za sprawą upałów, ale przede wszystkim dzięki rozmaitym wydarzeniom. I tak w naszej szkole w ostatnim czasie odbyła się dwuetapowa Potterowska Wiedzówka.

We wtorek 8 czerwca 37(!) miłośników przygód młodego czarodzieja rozsiadło się na przyszkolnych błoniach, by sprawdzić swoją wiedzę o uniwersum J.K. Rowling. Nie było łatwo. Pojawiły się pytania m.in. o datę urodzin Harry'ego, ilość punktów za złapanie złotego znicza, miejsce przechowywania zmieniaczy czasu i o fabułę.

Rozgrywkę wygrał dom Gryffindoru, choć i niektórzy mugole mieli w niej swój udział.

Drugi etap odbył się po tygodniu za zamkniętymi drzwiami i sprawdzał umiejętność szybkiego łączenia faktów. Uczestnicy sprawdzili się w pięciu kategoriach: Fabuła, Zaklęcia i eliksiry, Bohaterowie, Magiczny świat oraz Szkoła. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ponieważ uczniowie wszystkich poziomów zaprezentowali nie tylko godną podziwu pamięć do szczegółów, ale również refleks, którego nie powstydziłaby się nawet Hermiona Granger. Jednak po ponad godzinnych zmaganiach udało się wyłonić laureatów: 1. miejsce zajęły uczennice 6b: Gabriela Jasnowska i Magdalena Szczepaniak (aka Magiczne Fasolki); 2. miejsce  zajęła Jagoda Domińska (aka Hedwiga), a 3 miejsce -  uczniowie klasy 7c: Jan Cholewa i Filip Radke (aka Kapelusznicy).

Wszystkim laureatom gratulujemy, zaś uczestnikom dziękujemy za dobrą i czystą grę! Do zobaczenia na kolejnych konkursach Wyluzowany

Zespół Polonistek