Relacja z podsumowania XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci

W dniu  17 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania Hymnu Państwowego, następnie pani dyrektor Ewa Krawczyk powitała zaproszonych gości: harcmistrza, twórcę Arsenału Pamięci Krzysztofa Jakubca,  starszego wizytatora  Kuratorium Oświaty w Poznaniu Iwonę Rudzką, przewodniczącego Zarządu Osiedla Piątkowo Jacka Tomaszewskiego, członka Prezydium Rady Rodziców dr Martę Wrześniewską – Pietrzak,   dyrektora Szkoły Podstawowej w Mosinie Alicję Trybus,  wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie Beatę Buchwald, wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Krosno Mosinie Karolinę Prajs, harcmistrza ZHP Poznań Stare Miasto Jadwigę Bogucką-Bąk oraz uczniów, rodziców i nauczycieli.

W trakcie uroczystości pan Krzysztof Jakubiec przedstawił genezę oraz dorobek 20 lat Arsenału Pamięci i wręczył naszym laureatom: Aleksandrze Weiss (8c), Gabrieli Zubko (8d), Markowi Satkiewiczowi (6f), Jakubowi Piasnemu (8b), Krzysztofowi Borowiakowi (8c) Michałowi Piątkowi (8f) okolicznościowe  dyplomy i nagrody.

Dwóch uczniów: Jakub Piasny i Marek Satkiewicz zostali uhonorowani dodatkowym wyróżnieniem PRIMUS INTER PARES.

Miłym zaskoczeniem było przyznanie nagrody specjalnej (laptopa) ufundowanej przez córkę nieżyjącego już łódzkiego bohatera – żołnierza AK, płk. hm. Zbigniewa Jaśniewicza, którą otrzymał Krzysztof Borowiak za pracę pt. „Krótka historia o chłopcu, który szukał kromki chleba a ocalił życie”.

Zgromadzeni na uroczystości ze wzruszeniem wysłuchali gawędy o Szarych Szeregach i Janku Bytnarze - „Rudym” w stulecie jego urodzin, którą wygłosił Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi 2009 Krzysztof Jakubiec.

Niespodziewanym i jakże miłym akcentem tej uroczystości było wręczenie przez panią wizytator Iwonę Rudzką zaświadczeń Wielkopolskiego Kuratora Oświaty przyznających tytuły laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego Aleksandrze Weiss (8c) i Wojewódzkiego Konkursu Wychowania Fizycznego Filipowi Nowackiemu (8c) oraz finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Zuzannie Bocian (8c).

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości.