DZIEŃ ZIEMI 2022 „Zainwestuj w naszą planetę”

W tym roku w naszej szkole święto Ziemi obchodziliśmy przez trzy dni pod hasłami:

• WODA (22.04)
  • BIORÓŻNORODNOŚĆ (25.04)
  • POWIETRZE (26.04)

Były to trzy dni wspólnej zabawy, podczas których wzięliśmy udział w Wiosennych Porządkach, zobaczyliśmy wystawy prac uczniowskich, pokaz mody ekologicznej, prezentacje, filmy. Była też akcja ulotkowa, a na zakończenie uczniowie mogli rozwiązać quiz.

Piękny wystrój sceny wykonała Pani Agnieszka Linde.

Na szkolnym holu pojawiły się  wystawy prac konkursowych. Zadaniem klas było:

• wykonanie Eko torby z „wodnym” przesłaniem
  • napisanie wiersza — rymowanki przestrzegającej przed skutkami zanieczyszczenia powietrza,
  • wykonanie maski i krótki opis zagrożonego gatunku zwierzęcia.

W piątek, 22 kwietnia wzięliśmy udział w Wiosennych Porządkach.

Każdego dnia na szkolnym holu pojawiały się trzy ciekawostki. Po zapoznaniu się z nimi uczniowie mogli rozwiązać quiz.

Na zakończenie obchodów święta Ziemi odbył się pokaz mody ekologicznej i  obejrzeliśmy prezentację zawierającą eko porady.

Mamy nadzieję, że obchody Dni Ziemi skłoniły nas do zastanowienia się, co możemy zrobić dla naszej planety, jak możemy zmienić swoje złe przyzwyczajenia i żyć z poszanowaniem natury.

Wkrótce poznacie zwycięzców konkursów, będą pochwały, punkty w konkursie na najlepszą klasę w szkole i oceny dla najlepszych.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Dni Ziemi i aktywnie w  nich uczestniczyli

- nauczyciele przyrodnicy

A oto fotorelacja z tegorocznych obchodów Dni Ziemi: