Program SMOK w naszej szkole również w 2024 roku!

Na początku obecnego roku szkolnego nasza szkoła otrzymała propozycję przystąpienia do prowadzonego przez Polski Związek Koszykówki programu Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki (SMOK). Jest to program finansowany z udziałem środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jest on skierowany do najmłodszych dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej od I do V klasy.

Szkoła przystąpiła do programu i miała okazję realizować zajęcia w ramach niego aż do grudnia 2023 roku. Miło nam poinformować, że nasza współpraca z programem SMOK została przedłużona i dalej będziemy otrzymywali wsparcie z Polskiego Związku Koszykówki przy prowadzonych w naszej szkole zajęciach.

Program ma głównie na celu pomoc w zapewnieniu jednej z najważniejszych potrzeb w prawidłowym rozwoju dzieci – aktywności fizycznej. W naszej szkole od początku tego roku szkolnego zajęcia w ramach programu SMOK odbywają się w trzech grupach: dla klas I-II, klas III-IV oraz klasy V. W naszych zajęciach w ramach programu SMOK uczestniczy prawie 50 dzieci! Dla dzieci z młodszych klas jest to doskonała okazja, aby dobrze się bawić, a poprzez zabawę, zdobywać sprawność i prawidłowe nawyki ruchowe. Natomiast dla starszych dziewczyn jest to okazja do dalszego podnoszenia zdobytych już wcześniej umiejętności koszykarskich.

Bardzo duże wsparcie ze strony programu SMOK nasza szkoła otrzymała w postaci nowego sprzętu sportowego, który dotarł do nas na przełomie roku w grudniu oraz styczniu. Szkoła otrzymała wtedy między innymi zestaw piłek do koszykówki w rozmiarze 6, w rozmiarze 5 oraz co najważniejsze dla naszej najmłodszej grupy z klas I-II, również piłki w rozmiarze 4, które ułatwiają naszym najmłodszym koszykarkom stawianie pierwszych kroków w świecie koszykówki! Takie wsparcie, w formie sprzętu, który może być od razu wykorzystany podczas zajęć, pozwala naszym podopiecznym rozwijać ich zainteresowania i pasję, a trenerom umożliwia prowadzenie bardziej urozmaiconych zajęć.

Jako dowód, poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z treningu naszej najmłodszej grupy właśnie z wykorzystaniem nowych piłek rozmiar 4 podczas zajęć w zdobywaniu nowych umiejętności koszykarskich oraz rozwijaniu już poznanych elementów!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Polskiemu Związkowi Koszykówki za możliwość uczestniczenia w programie SMOK i wsparcie, jakie otrzymują nasze młode koszykarki w rozwijaniu swojej pasji!