XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski WIERSZE EMILII WAŚNIOWSKIEJ

logo KURATORIUMlogo biblioteki

CZY PAMIĘTACIE KIM BYŁA EMILIA WAŚNIOWSKA?

Emilia Waśniowska była poetką, pisarką, nauczycielką, Dyrektorem Szkoły Podstawowej
nr 34 w Poznaniu oraz WIELKIM PRZYJACIELEM DZIECI. To dla nich przede wszystkim pisała swoje wiersze oraz teksty piosenek.

Dlatego już XVI raz w naszej szkole będzie mieć miejsce kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego WIERSZE EMILII WAŚNIOWSKIE.

Jeśli masz zdolności recytatorskie, lubisz występować przed publicznością i chcesz pokazać swoje umiejętności – to jest wydarzenie właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych z klas 1-4 oraz 5-8 do udziału w tym wydarzeniu.

Jest to konkurs, który odbywa się pod honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz uzyskał wpis do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, a tym samym laureat (zwycięzca) w kategorii wiekowej 5-8 otrzymuje dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Szkolne eliminacje odbędą się 5 kwietnia w godz. od 11:00 do 13:00 w bibliotece szkolnej.

Etap MIĘDZYSZKOLNY odbędzie się 17 kwietnia.

REGULAMINU oraz ZGODY na UDZIAŁ znajdują się poniżej.

Zasady:
• Każdy uczestnik w etapie szkolnym przygotowuje jeden wybrany wiersz E. Waśniowskiej.
• Oceny będą dokonywane w kategoriach: interpretacja, oryginalność przekazu, technika recytacji.

Nagrody:
• Pierwsze trzy miejsca otrzymają dyplomy, pochwały i nagrody książkowe.
• Wszyscy uczestnicy zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami uczestnictwa.

Zapisy:
• Zgłoszenia przyjmujemy do 4 kwietnia u p. Wiesławy Grzegorzewicz lub p. Karoliny Piszczek (biblioteka szkolna).

Nie przegap okazji, aby zabłysnąć na scenie i dołączyć do grona młodych talentów naszej szkoły! Czekamy na Wasze występy!

Zapraszamy i zachęcamy Was do recytacji wierszy Emilii Waśniowskiej!