Powtórzeniowy quiz w Kahoot

W marcu uczennica klasy IVa Ania Łopatka przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek powtórzeniowy quiz w aplikacji Kahoot. Najpierw Ania wyjaśniła zasady gry, a następnie z pomocą nauczyciela podzieliła klasę na 6 drużyn i nadała im unikatowe nazwy. W zabawie wzięła udział Drużyna Konia, Drużyna Mózgu, Drużyna Świstaka, Drużyna Wilka, Drużyna Łosia i Drużyna Jednorożca. Biorąc udział w quizie, uczniowie łączyli naukę z zabawą i mieli okazję utrwalić rachunki pamięciowe oraz zagadnienia z geometrii. Lekcja została przeprowadzona w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: (Nie)zwykła matematyka. Uczniowie wykonali zadanie Zadanie 6 z modułu II: Nasze własne gry – opracowanie przez uczniów gier pozwalających na ćwiczenie rachunków pamięciowych.

Małgorzata Rychlik

Opiekun projektu