Biblioteka 2018/2019

Finał akcji biblioteka marzeń

W środę 24 października spotkała nas miła niespodzianka. W bibliotece pojawiły się dwa wielkie kartony z książkami. Dzięki akcji Biblioteka Marzeń, którą prowadził  Juliusz Wierbiłowicz uczeń klasy 7A oraz Fundacji FaniMani, nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe tytuły często przez Was poszukiwane. Są wśród nich znane serie: „Zwiadowcy” Johna Flanagana,  „Dziennik Cwaniaczka” Jeffa Kinney’a,  „Przygody w świecie Minecrafta”, które już  niedługo pojawią się na bibliotecznych półkach.

PASOWANIE PIERWSZAKÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

Z radością informujemy, iż w naszej szkolnej bibliotece mamy nowych CZYTELNIKÓW! Dnia 12 października 2018 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Na początek dzieci zwiedziły wypożyczalnię i podziwiały, jak wiele książek kryje ona w swoich zakamarkach.  Później obejrzały scenkę, z której dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. W czytelni wszystkich małych gości przywitał miś Tomek. Tam nasze pierwszaki bawiły się w zgadywanki, oglądały prezentację z ciekawymi zdjęciami oraz ozdabiały zakładki do książek. Na zakończenie tego miłego spotkania nastąpił najważniejszy moment. Przy pomocy złotego pióra uczniowie zostali pasowani na czytelników i otrzymali pamiątkowe dyplomy. W czasie uroczystości dało się usłyszeć słowa dzieci „fajny dzisiaj dzień”.

MAKIETY UCZNIÓW KLASY 4A

Zapraszamy do naszej biblioteki. Można tutaj obejrzeć kolorowe makiety wykonane przez uczniów klasy 4a. Do ich zrobienia zachęciła wszystkich omawiana w klasie lektura pod tytułem "Akademia Pana Kleksa". Każda z prezentowanych makiet jest inna. W ciekawy sposób przedstawiają one niezwykłą szkołę mieszczącą się przy ulicy Czekoladowej. Podczas ich wykonania uczniowie wykazali się dużą pomysłowością oraz pracowitością. Warto zobaczyć. Zapraszamy do 9 listopada.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI NA WYSTAWĘ

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zapraszamy do biblioteki na wystawę „Książki z różnych stron świata”, która prezentuje książki dla dzieci przywiezione z Azji, Australii, Ameryki Północnej oraz Europy.

Serdecznie zapraszamy!

WYNIKI XVI Międzyszkolnego Konkursu Literackiej Twórczości Dziecięcej „Zdarzyło się to za drzwiami starej szafy…”

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki XVI Międzyszkolnego Konkursu Literackiej Twórczości Dziecięcej „Zdarzyło się to za drzwiami starej szafy…” - zobacz

WYNIKI  XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Wiersze Emilii Waśniowskiej

XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Wiersze Emilii Waśniowskiej

W czwartek 16 maja 2019 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 34 w Poznaniu
odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Wiersze Emilii Waśniowskiej.

Komisja w składzie:

Joanna Marchewka – nauczyciel konsultant ODN; Agnieszka Różańska – aktorka Teatru Nowego w Poznaniu; Elżbieta Krygowska – Butlewska – ilustrator, wydawca;
Natalia Dobrzycka – nauczyciel-bibliotekarz; przyznała:

na poziomie klas 1-3

I miejsce: Pola Gilewicz (SP 83 Poznań)

II miejsce: Zofia Łyszczak (SP 83 Poznań)

III miejsce: Szymon Bordych (SP 82 Poznań)

wyróżnienie: Kaja Skrzypek  (SP 83 Poznań)

na poziomie klas 4-8

I miejsce:  Hanna Pontus (SP 34 Poznań)

II miejsce: Zuzanna Wyszyńska (SP 40 Poznań)

III miejsce: Barbara Kinas (SP im. św. Filipa Neri)

wyróżnienie: Franciszek Koszarek (SP 61 Poznań)

wyróżnienie: Anastazja Molska (SP 38 Poznań)

Poza konkursem zostały  również przyznane przez Panią Elżbietę Krygowską – Butlewską Specjalne Nagrody  Wydawnictwa „Mila” .

Wyróżnieni zostali:

Ismena Leśnik (SP 82 Poznań)

Michał Kapłon (SP 1 Plewiska)

Anna Janik (SP 55 Poznań)

Igor Kuzemko (SP Wiry)

Weronika Hierzyk (SP 82 Poznań)

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY SUKCESÓW W TRUDNEJ SZTUCE RECYTACJI.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Przypominamy, że nasza szkoła uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki temu programowi czekają na Was w bibliotece nowe, ciekawe i poszukiwane przez was tytuły!!!

Z tej okazji odwiedził nas Samorząd Uczniowski w składzie :

Adam Ruszała, Lena Korzycka, Adela Trojanowska, Anna Lewandowska, Weronika Zimna, Natalia Kurzelewska, Aleksandra Tomala, Katarzyna Siejakowska, Maja Wojciechowska, Zofia Wachowska, Maria Robińska, Antonina Kałek

wraz z opiekunem Panią Gabrielą Wołosz

oraz część uczniów klasy 6c i 4a.

Zobaczcie fotorelację!

Regulaminu konkursu fotograficznego z formularzem zgody rodziców na udział dziecka - zobacz

XVI Międzyszkolnego Konkursu Literackiej Twórczości Dziecięcej

"Zdarzyło się to za drzwiami starej szafy ..."

Etap szkolny konkursu - zobacz

Etap międzyszkolny - zobacz

XII Międzyszkolny Konkurs  Recytatorski Wiersze Emilii Waśniowskiej

Kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-8 - zobacz

Dnia 27 listopada w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap XII. Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Wiersze Emilii Waśniowskiej”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III oraz IV-VII. Usłyszeliśmy wiele ciekawych interpretacji utworów znanej poetki. Towarzyszyła nam bardzo miła atmosfera. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Komisja konkursowa w składzie: Danuta Kasprowicz, Natalia Dobrzycka, Barbara Krysińska wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas I-III:

I miejsce - Marta Jagła klasa 2b

II miejsce - Magdalena Konarska klasa 2b

II miejsce - Natalia Wielgusz klasa 3b

III miejsce - Patrycja Płonka klasa 2b

wyróżnienie - Agata Kozłowska klasa 2a

W kategorii klas IV –VIII:

I miejsce - Hanna Pontus klasa 6d

II miejsce - Marcjanna Nadolska klasa 7a

III miejsce - Zofia Hardek klasa 6d

III miejsce Lidia Górna klasa 6b

Gratulujemy!

W drugim etapie konkursu naszą szkołę będą reprezentować:

Marta Jagła, Hanna Pontus oraz Marcjanna Nadolska.