"OBCY" NIEOBCY UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY

17 października rozpoczął się cykl spotkań uczniów klas III ze Strażą Miejską by porozmawiać o własnym bezpieczeństwie, szczególnie w przypadku spotkania nieznanej osoby. Strażniczka została zaproszona przez panie pedagog do uczniów klas III, gdyż  to właśnie oni po raz pierwszy samodzielnie zaczynają przychodzić do szkoły. Prowadząca zapoznała uczniów z pojęciem ,,obcy"oraz kim jest ,,obcy". Funkcjonariuszka wytłumaczyła dzieciom co oznacza kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych. Zwróciła uwagę jak ważne jest przestrzeganie zakazu oddalania się z osobą obcą, wsiadania do samochodu osoby nieznajomej, brania od niej jakichkolwiek słodyczy, ulotek oraz przekazywania jej informacji dotyczących adresu zamieszkania i numeru telefonu.